Pozvánka na výtvarný seminář „Atakující obrazy II Protiútok!“

V rámci vzájemné spolupráce s organizací ARTAMA-NIPOS (naši členové se podílejí na koncepci a na přípravách částí programu) upozorňujeme na další přípravný seminář, který je určen učitelům všech druhů škol. Bude se konat ve dnech 19. – 20. 3. 2016 v Centru současného umění DOX v Praze. Bližší infomrace jsou uvedeny na http://www.kuv.upol.cz/index.php?seo_url=aktualni-cislo&casopis=9&clanek=123.

Doporučujeme: Nápadník do hodin výtvarné výchovy

Vyšel Nápadník do hodin výtvarné výchovy, který poskytuje výklad výtvarných směrů moderny a postmoderny skrze praktickou činnost ve škole.

Petra Jašurková, Nápadník do hodin výtvarné výchovy, Edika, 2015.

Číst dál: Doporučujeme: Nápadník do hodin výtvarné výchovy

Artama - Zlín 24. - 26. 5. 2015

V rámci přípravných seminářů pořáda NIPOS - Artama přípravný seminář ve Zlíně. Jeho námětem jsou Atakující obrazy - obrazy, která na nás útočí ve veřejném prostoru a médiích. Program zahájí prof. Jan Jirák z FSV UK v Praze. Uvádíme program a anotaci jednotlivých vystoupení.

Číst dál: Artama - Zlín 24. - 26. 5. 2015

EduArt - podpora kompetencí žáků v rozvoji své tvořivosti

Ve spolupráci s mateřskou školou Drobeček a základní školou EASY START v Plzni a pod záštitou Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 realizuje od září loňského roku občanské sdružení EduArt projekt "EduArt - podpora kompetencí žáků v rozvoji své tvořivosti". Projekt má být modelovým pro další školy, které se k němu budou chtít připojit.

Číst dál: EduArt - podpora kompetencí žáků v rozvoji své tvořivosti

Možná to není tak marné

Přemýšleli jste někdy, z kolika a jakých částí je složen váš oblíbený abstraktní obraz?  
Podívejte se  na něj znovu a vyzkoušejte si jeho strukturální analýzu podle švýcarského kabaretního komika Urse Wehrliho.

Číst dál: Možná to není tak marné