Materiály k stažení

Přihlášeným uživatelům nabízíme k bezplatnému stažení následující software a metodické materiály: 

  • EduArt Editor 1.0
  • Microsoft. Net Framework 4
  • Výchova k tvořivosti ve Školním vzdělávacím programu
  • Tvořivost a obraznost ve Školním vzdělávacím programu
  • Uplatnění relačních map ve výuce na základě využití EduArt Editoru

Jako výsledek projektu, podporovaného MŠMT a ESF dáváme zde bezplatně k dispozici k volnému užití ve výuce na českých školách následující software EduArt Editor 1.0. Editor je založen na relačním skládání obrazového vyjádření z předpřipravených elementů, čímž prolamuje bariéry ostychu těch žáků, kteří si myslí, že vlastními silami nejsou s to relevantní obraz vytvořit. Editor je dále možné využít k tvorbě relačních (myšlenkových) map. Tyto mapy lze podkládat vlastními textovými záznamy a editor tak lze uplatnit k vytváření obsahů výuky v netradiční, obrazově založené podobě. To vede jak k zpřehlednění informací, tak také k jejich snadnějšímu zapamatování. Editor také umožňuje vytvářet snadno vlastní prezentace a publikovat je ve formátu png.

Dále zde dáváme k dispozici ve formátu PDF dva základní metodické texty projektu, Výchova k tvořivosti ve školním vzdělávacím programu (EduArt Praha 2007) a Tvořivost a obraznost ve školním vzdělávacím programu (EduArt Praha 2008). První je věnován obecným předpokladům rozvoje tvořivosti, druhý ukazuje, jak rozvoj tvořivosti souvisí  s rozvojem obraznosti a při její podpoře a rozvíjení tedy i s účinkem vizuálně obrazných vyjádření.

Pilotní třetí text Uplatnění relačních map ve výuce na základě využití EduArt Editoru je počátečním vstupem do možností uplatnění relačních map, na příkladech žákovských prací získaných již užitím editoru. Tento text chceme postupně rozšířit a doplnit, uvítáme proto, budete-li nám zasílat vaše příklady uplatnění EduArt Editoru a relačních map ve výuce.

Vážným zájemcům o spolupráci chceme nabídnout k testování poslední verzi našeho softwaru - EduArt Editor 1.3.5.37 pokud budete chtít sdílet s čtenáři tohoto webu inovativní výsledky své práce - v tom případě nám napište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

  • EduArt Editor 1.3.5.37 (přístup pouze po přihlášení a s platným kódem)