ARTAMA v Litoměřicích 2013

14. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA VÝTVARNÝCH PRACÍ DĚTÍ A MLÁDEŽE LITOMĚŘICE 2013


Po přípravných seminářích v Praze a Litoměřicích Vás srdečně zveme k účasti na 14. celostátní přehlídce výtvarných prací dětí a mládeže Litoměřice 2013, kterou z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA, ve spolupráci s Infocentrem a Správou gotického hradu Litoměřice. Přehlídka nese název IMPULZY – TVORBA – PREZENTACE.
Téma letošní přehlídky záměrně není nijak vymezeno. Přehlídka se zaměřuje na tři momenty tvůrčího procesu: IMPULZY jsou nechány zcela na Vašem výběru. Je důležité, aby proces TVORBY, včetně výsledků, byl výstižně dokumentován a PREZENTOVÁN tak, aby co nejlépe vyjádřil osobnostní a novátorské přístupy k tématu, kterým jste se zabývali (více v propozicích).


Přehlídka potrvá od 11. května do 6. června 2013 v prostorách gotického hradu Litoměřice.


Zároveň Vás srdečně zveme na rozborový seminář nad vystavenými dokumentacemi s kurátory při otevření přehlídky 10.–12. května 2013 v Litoměřicích. V programu připravujeme také dílny, diskusi u kulatého stolu, přednášky předních odborníků a kunsthistorickou exkurzi. Seminář má akreditaci MŠMT,č.j. 28302/2011–25-671, může být tedy hrazen zaměstnavatelem z prostředků pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.


Poslání 14. přehlídky podporuje koncepci oblasti Umění a kultura a obsah výtvarného oboru v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání a gymnázia. Z těchto důvodů je účast na přehlídce a rozborovém semináři možné doporučit jako důležitou vzdělávací akci pro výtvarné pedagogy a jako akci, která podporuje RVP v praxi.


Kontakt: Zdena Synecká, NIPOS-ARTAMA, P. O. BOX 12, Blanická 4, 120 21 Praha 2, tel.: 221 507 966 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Další informace včetně přihlášky najdete na www.nipos-mk.cz/?p=19473.