Starý web – aneb Kam s ním

Se sestavením nového, komunikativnějšího webu se přece jen neradi loučíme s webem starým, který pro nás reprezentuje léta našeho snažení a připomíná nám koncepty, které jsou možná mnohé již přežilé, ale z jejichž překračování, rozšiřování a pokračování povstává naše dnešní snažení.

V době jeho zakládání jsme chtěli již hlavní grafickou stránkou naznačit jiný typ směřování, než je obvyklý, technologie Flash se však ukázala pro jistou část zájemců nečitelná a také těžko vyhledatelná vyhledávači sítě. Spousta příspěvků byla napsána na začátku projektu, měly proto charakter spíše nadějí a konceptů, kterými chceme naše cesty směřovat. Ukázalo se při tom, že ne všechny jsme schopni pokrýt vlastními silami a tak jsou v struktuře webu opuštěny, bez dalšího rozšiřování, přestože jsou možná jinde živými odkazy.

Umisťujeme jej zde tedy proto, abychom na nic ze svých někdejších snah nezapomněli – ty špatné neopakovali – a ty živé abychom mohli postupně vytahovat na světlo a udržovat je v chodu.

Pokud tedy najdete některé obsahy z nového webu také v tom starém, vězte, že jsou to ty, které nechceme opustit a v jejichž prosazování pokračujeme.

Přejít na starý web.